Практичний психолог
au.gro.tmn%40oknemereY
Мета:
Психологічний супровід і створення в освітньому закладі умов для максимального успішного особистісного розвитку, навчання і соціалізації всіх учасників процесу навчання.
Проблеми:
● Адаптація студентів коледжу до навчання● Попередження конфліктів у молодіжному середовищі;● Психолого-педагогічний клімат освітньої діяльності● Організація своєчасної соціально-психологічної допомоги учасника навчально-виховного процесу у зв’язку із зростанням загального рівня стресу та тривожності у дітей та дорослих в наслідок подій, що відбуваються в Україні.Завдання і напрями роботи:
● Допомога студентам в адаптації під час переходу до нових умов навчання● Робота із студентами «Групи ризику»● Допомога підліткам у кризових ситуаціях● Превентивне виховання, метою якого є формування орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психічного здоров’я● Профілактика адекватної поведінки( алкоголізм, куріння, наркоманії, тощо) серед молоді● Профорієнтація студентів випускних курсів; розвиток особистої зрілості та соціальної компетенції студентів● Робота з обдарованими студентами● Співпраця з батьками, з поглиблення розуміння психолого-педагогічних основ сімейного виховання● Просвіта викладачів з питань гуманістичної психології, методів підтримки дисципліни, навичок конструктивних переговорів; участь у розробці навчальних програм.
● Конфіденційність● Підтримку● Розуміння● Захист● Співчуття● Пошук виходу з будь-якої ситуації● Прийняття● Самопізнання
ПРИНЦИПИ РОБОТИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ТА ПРАВИЛА НАДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ:
1) Конфіденційність – це основний принцип психологічної допомоги. Якщо Ви звертаєтесь до практичного психолога коледжу особисто, то про це ніхто не буде знати. Вся робота проводиться індивідуально та не розголошується.2) Повага та розуміння – ми щиро бажаємо Вам допомогти та з повагою приймаємо Вас. В ході психологічної роботи Ви відчуєте розуміння та підтримку.3)Будова та розвиток довіри – кожен відчуває, що важко відкривати свій внутрішній світ іншим. Тому Ви будете самі вирішувати, що казати психологу, які техніки обирати для роботи та в якому режимі діяти. В будь-якому разі Ви маєте право припинити подальшу роботу з психологом та відмовитись від психологічної допомоги.4)Розвиток навичок психологічної саморегуляції – головна задача допомогти Вам опанувати навички саморегуляції, для того, щоб в майбутньому Ви змогли самостійно вирішувати всі складні життєві ситуації та допомагати іншим.5) Створення умов безпечного освітнього простору з увагою до кожного учасника освітнього процесу.
Дуже часто люди вважають звернення до психолога слабкістю або стигмою. Тому Вам може бути незручно вперше звернутись до психологічної служби, але пам’ятайте що задача психолога допомогти Вам розібратись в своєму внутрішньому світові та навчити стратегіям роботи зі своїми емоціями, думками, особистісними якостями тощо. Всі зміни Ви робите самі, а психолог лише допомагає зробити це якомога краще.