+38 (066) 044 1739

53210, Україна, Дніпропетровська обл., м. Нікополь, пр. Трубників 18

+38 (066) 044 1739

53210, Україна, Дніпропетровська обл., м. Нікополь, пр. Трубників 18

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

Illustration
Illustration

Євгенія Єременко

Практичний психолог 

au.gro.tmn%40oknemereY

Мета:

Психологічний супровід і створення в освітньому закладі умов для максимального успішного особистісного розвитку, навчання і соціалізації всіх учасників процесу навчання.
Проблеми:
Адаптація студентів коледжу до навчання● Попередження конфліктів у молодіжному середовищі;● Психолого-педагогічний клімат освітньої діяльності● Організація своєчасної соціально-психологічної допомоги учасника навчально-виховного процесу у зв’язку із зростанням загального рівня стресу та тривожності у дітей та дорослих в наслідок подій, що відбуваються в Україні.Завдання і напрями роботи:
● Допомога студентам в адаптації під час переходу до нових умов навчання● Робота із студентами «Групи ризику»● Допомога підліткам у кризових ситуаціях● Превентивне виховання, метою якого є формування орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психічного здоров’я● Профілактика адекватної поведінки( алкоголізм, куріння, наркоманії, тощо) серед молоді● Профорієнтація студентів випускних курсів; розвиток особистої зрілості та соціальної компетенції студентів● Робота з обдарованими студентами● Співпраця з батьками, з поглиблення розуміння психолого-педагогічних основ сімейного виховання● Просвіта викладачів з питань гуманістичної психології, методів підтримки дисципліни, навичок конструктивних переговорів; участь у розробці навчальних програм.

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА КОЛЕДЖУ ПРОПОНУЄ:

● Конфіденційність● Підтримку● Розуміння● Захист● Співчуття● Пошук виходу з будь-якої ситуації● Прийняття● Самопізнання

ПРИНЦИПИ РОБОТИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ТА ПРАВИЛА НАДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ:


1) Конфіденційність – це основний принцип психологічної допомоги. Якщо Ви звертаєтесь до практичного психолога коледжу особисто, то про це ніхто не буде знати. Вся робота проводиться індивідуально та не розголошується.2) Повага та розуміння – ми щиро бажаємо Вам допомогти та з повагою приймаємо Вас. В ході психологічної роботи Ви відчуєте розуміння та підтримку.3)Будова та розвиток довіри – кожен відчуває, що важко відкривати свій внутрішній світ іншим. Тому Ви будете самі вирішувати, що казати психологу, які техніки обирати для роботи та в якому режимі діяти. В будь-якому разі Ви маєте право припинити подальшу роботу з психологом та відмовитись від психологічної допомоги.4)Розвиток навичок психологічної саморегуляції – головна задача допомогти Вам опанувати навички саморегуляції, для того, щоб в майбутньому Ви змогли самостійно вирішувати всі складні життєві ситуації та допомагати іншим.5) Створення умов безпечного освітнього простору з увагою до кожного учасника освітнього процесу.
Дуже часто люди вважають звернення до психолога слабкістю або стигмою. Тому Вам може бути незручно вперше звернутись до психологічної служби, але пам’ятайте що задача психолога допомогти Вам розібратись в своєму внутрішньому світові та навчити стратегіям роботи зі своїми емоціями, думками, особистісними якостями тощо. Всі зміни Ви робите самі, а психолог лише допомагає зробити це якомога краще.

КОНТАКТИ ЩОДО ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ:

Психологічна допомога для українцівЦілодобова лінія психологічної підтримки «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб— 0800307305. Дзвінки з будь-яких операторів — безкоштовні.Цілодобова безоплатна правова допомога /Free Legal Aid. - 0 800 213 103. Консультування з правових питань.Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00): 096 039 22 58; 099 198 57 95; 063 558 12 82.Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації (24/7) 0 800 210 160.Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 – 20.00 тел у Польщі +4873 311 52 96.Вайбер, телеграм: (067)-718-99- 66 (063)-721-04-63 (066)-219-09-73.Безкоштовна інтернет-платформа психологічної допомоги "Розкажи мені". Для отримання допомоги потрібно коротко описати свій запит і надіслати заявку за цим посиланням (https://tellme.com.ua).Модератори платформи підберуть спеціаліста, і він якнайшвидше зв'яжеться з вами. Консультації проводяться безкоштовно у режимі онлайн. Крім того, команда Інституту когнітивного моделювання зі співпраці з кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені Богомольця та спеціалістами проекту "Друг" розробила бот першої психологічної допомоги. Він стане в нагоді в перші години після травматичної події - з ним можна ознайомитися, перейшовши за посиланням ( https://t.me/friend_first_aid_bot )

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ПІД ЧАС ВІЙНИ

Війна увірвалася в наші життя, зруйнувала плани, змінила кожного з нас та світ навколо нас. Кожен з нас знаходиться зараз в різних обставинах, але нас об’єднує спільна біда та спільна мета. Кожен випадок індивідуальний і відповідно різняться дії, рекомендації та методи спрямовані на самозбереження. Ми відчуваємо гнів, страх, занепокоєння, розгубленість, безпорадність, відчай, провину, безсилля і тривогу. Кожен має право на будь-які почуття! Вони свідчать що ми живі. Але в той самий час глибоке, тривале поринання в них - виснажує організм і загрожує нашій безпеці. Заважають нам мобілізувати власні сили, що в будь-який момент можуть стати в нагоді не лише вам самим.
Турбота про себе – не егоцентризм, це здоровий егоїзм необхідний для виживання. Людина що потонула в переживаннях – не може дати собі ради, допомогти тим кому конче необхідна допомога тут і зараз, вона сама потребує сторонньої допомоги в стресових ситуаціях, що зараз переповнили наше життя. Тому вкрай важливо навчитися турбуватися про себе, правильно реагувати на виклики і пристосовуватись до нових умов, зберігати надію та витримку.Серед спільноти студентів та освітян вищої та фахової передвищої освіти функціонує Telegram група https://t.me/psycological_help_for_students , де ви можете отримати консультування, дієві техніки подолання емоційних станів, долучитися до занять груп підтримки, поділитися своїми проблемами та переживаннями, отримати заряд позитиву та вільно поспілкуватися з учасниками групи з усіх міст України. https://t.me/psycological_help_chat - чат, де ви можете вільно спілкуватися з іншими студентами, отримати безкоштовну та професійну допомогу освітян та психологів.

СТОП БУЛІНГ

Illustration